«

»

Ragistaja nr 6 auhindade võitjad

ragistaja6auhinnadRagistaja nr 6 auhinnaliste ristsõnade lahendused saatis jällegi rekordarv lahendajaid – 131, mis on ligikaudu 4,7% kõigist antud Ragistaja numbri ostnud inimestest. Auhindade võitjad loositi taas RANDOM.ORG saidil, mida kasutatakse loosimiste ja loteriide läbiviimisel jm juhuslike valikute selgitamisel.

> Peaauhind 100 eurot: Leo Lohu Pärnumaalt

> Kaardimäng Tark mees taskus
(või Krüptomaania nr 1 või 96-leheküljeline Ragistaja nr 1 või nr 2):
Marje Pentjärv Harjumaalt
Maks Abram Tallinnast
Marju Aunpuu Tallinnast
Evi Konnula Võrumaalt
Krista Eerme Harjumaalt

leolohu 225x300Peaauhinna võitja, pensionär Leo (67, pildil) on üsna agar lahendaja, kes alustab juba oma hommikukohvi ristsõnadega. Väljaannete, ristsõnatüüpide ja koostajate suhtes ta eriti valiv pole, vaid lahendab erinevate ristsõnakirjastuste ajakirju, eelistades siiski keskmisest raskemaid. Ragistajast meeldivad talle kõik eri tüüpi mõistatused ja üksnes harva on tulnud nende lahendamisel ka abivahendeid kasutada. Samas erinevalt paljudest teistest kogenud lahendajatest ei valmista talle suurt meelehärmi ka võrdlemisi kerged ristsõnad, mis ühe hooga saab täis kirjutada.

Pärnumaal Koonga vallas Rabaveres elav endine peaagronoom räägib, et sealkandis polegi tegelikult ristsõnu saadaval, vaid peab ligi paarikümne kilomeetri kaugusel Lihulas neid hankimas käima, seega polnud ta veel jõudnud ka proovida uut väljaannet Paremale ja Alla.

Kõigi kümne ristsõna õiged vastused saatis 102 lahendajat. Üks vale (või puuduv) vastus oli 20 lahendajal, kaks vale vastust kuuel lahendajal ja kolm või enam vale vastust kolmel lahendajal.

Kõige enam valmistas raskusi ristsõna nr 10 (“Ühe kirjamehe mõttetera”), mille õigeks lahenduseks oli “… tema oli siin esimesena”, ent kuus lahendajat said vastuseks “… tema oli siin inimesena”, pakuti ka “… Eeva oli siin inimesena” ja “… sina ole siis esimesena”, üldse oli vastus puudu kolmel lahendajal.

Ristsõna nr 5 (“Kõhukas kõuts”) lahendus “… ärihaiuimesuppi” oli puudu kahel korral ning valede vastustena pakuti: ärikaruimesuppi; ärihai räimesupp; ärihai nime suppi; eri hai uimesuppi; ärihai inimese suppi; ärihai imesuppi; ärihaiu imesuppi (viimane läks tegelikult kirja õige vastusena, sest tähed olid õiges järjestuses; samuti loeti õigeks paljude poolt pakutud “ärihaiuimesupp”, kus viimane täht puudu, aga tähendus õige).

Ristsõna nr 2 (“Loom”), mille õige lahendus oli “leopard”, oli jäänud vastamata seitsmel lahendajal.

Ristsõna nr 3 (“Pöörane pianist”) oodatud lahendus oli “… tina panemine”. Valede vastustena laekus kahel korral “tina kandmine”, ühel korral “tema panemine”, “tule kandmine” ja “tina valamine”, puudu oli vastus ühel korral.

Ristsõna nr 1 (“Maffiakoer”) õige lahendus oli “vigurvändagängster”, ent pakuti ka “super vänge gängster”, “vigurvänge gangster” ja “vagur vända gängster”.

Ristsõna nr 9 (“Tööintervjuul”) õige lahendus oli “mind see üldse ei huvita, mida sa arvad”, see oli puudu kahel lahendajal ning ühel oli sõna “see” asemel sõna “aga”.

Ristsõna nr 6 (“Keemikud omavahel”) lahendus “pole mõtet üle reageerida” oli puudu kolmel lahendajal.

Ristsõna nr 4 (“Elavad jõulupuud”) andis täpse lahendamise korral vastuseks “me vihkame jõule”, ebaõigete variantidena esitati aga “me puhkame jõule” ja “me vihkame kuule”.

Ristsõna nr 7 (“Lind 1”) soovitud vastus oli “mesilasenäpp”, kuid kaks lahendajat said selleks “herilasenäpp”.

Ristsõna nr 8 (“Napoleoniana”) lahendus “… tema pikkust mõõdeti prantsuse jalgades” oli kõigil vastuste saatjatel õige.

Nende ja kõigi ülejäänud Ragistaja nr 6 ristsõnade täislahendused leiab siit.