«

»

Ragistaja nr 4 auhindade võitjad

ragi4auhinnad> 100 eurot: Anne Metsanurk Kuressaarest

> 50 eurot: Terje Arras Tartumaalt

> Ristsõnakogumik Krüptomaania 1: Genate Sadam Harjumaalt, Aivar Puusepp Saaremaalt ja Liana Kullasepp Järvamaalt. Juhul kui see juba olemas, on võimalik valida auhinnaks kaardimäng Tark mees taskus või Ragistaja nr 1 või Ragistaja nr 2.

Peaauhinna võitja, kontoritöötaja Anne (pildil) vastas Ragistaja küsimustele järgnevalt:

“Alustasin ristsõnade lahendamist umbes neli-viis aastat tagasi, kui lapsed kodust mandrile õppima läksid. Kuna vend ja ema olid regulaarsed lahendajad, siis arvasin, et peaks ka hakkama ristsõnu lahendama. Põhiliselt olen lahendanud Super Kuma, aga ka Ristikut ja mis näppu juhtub. Ragistaja avastasin kogemata, see meeldis mulle kohe. Juba sellepärast, et sai vastused otse arvutis ära saata, ja ragistamist ikka ka, nagu pealkirigi ütleb. Ragistaja on praeguseks minu lemmik, sest selle lahendamine pakub häid teadmisi. Kõige enam meeldivad mulle segaristsõnad, s.t erinevatest osadest koosnevad.

anne1Ristsõnade lahendamiseks kasutan ikka internetti, ilma ei saa hakkama. Ja lahendada meeldib nii, et ühtki tühja kohta ei jääks, muidu hing rahu ei anna. Ristsõnad on tõeline hobi, millega saab tegeleda siis, kui istud bussis või kui on muidu vaba aega, näiteks telerit vaadates reklaamipauside ajal.

Mul on ka teisi hobisid – laulan kooris, sõidan rattaga, käin jooksmas, talvel suusatamas ja olen talisupleja. Kui võimalust, siis puhkuse veedaksin mägedes seljakotiga ringi hulkudes. See aasta õnnestus Püreneede ühes kõrgemas tipus Aneto otsas käia. Olen küll sünnilt saarlane ja enamus elu saarel elatud, aga mäed köidavad mind samamoodi nagu meri.”

Ragistaja nr 4 auhinnaliste ristsõnade lahendused saatis seekord rekordarv lahendajaid – 91, mis on ligikaudu 3% kõigist antud Ragistaja numbri ostnud inimestest.

Kõigi kümne ristsõna õiged vastused saatis 54 lahendajat. Üks vale (või puuduv) vastus oli 21 lahendajal, kaks vale vastust 5 lahendajal, kolm vale vastust 3 lahendajal, neli vale vastust 2 lahendajal, viis vale vastust 3 lahendajal, kuus vale vastust 1 lahendajal ja seitse vale vastust 2 lahendajal.

Kõige enam valmistas raskusi ristsõna nr 2 (“Kultuurtaim”, küsimustega sõnaotsing), mille õige lahendus oli “raps” – see oli kõige sagedamini jäänud üldse vastamata või antud vale vastusega (“seep” 3 korda, “naps” 2 korda, “okas” 2 korda, “rike”, “nirk”, “rase”, “raes”, ” raks”, “hhas”).

Ristsõna nr 10 (“Ühe kirjanaise mõttetera”) õigeks lahenduseks oli “… sellest on välja mõeldud”, ent 12 lahendajat said vastuseks “… sellest on väljamõeldis”, mis sisuliselt küll sama, ent õige lahendusena siiski kirja ei läinud.

Ristsõna nr 1 (“Ninasarvikud teel”) oodatud lahendus oli “Valimiste päev on käes”. Valede vastustena laekus neljal korral “Valimiste päev on läbi”, kolmel korral “Valimiste päev on täna” ja ühel korral “Valimiste päev on moes”.

Ristsõna nr 3 (“Huvitunud humanoid”) õige lahendus oli “… Korea raketi toiduvaru”, ent pakuti ka “… Korea raketi toidunorm”, “… Korea raketi toiduvorm” ja “Korea salati toiduvaru”.

Ristsõna nr 4 (“Sõjakad koerad ja kassid”) andis täpse lahendamise korral vastuseks “Kui loomad ründavad”, ebaõigete variantidena esitati aga “Kui koerad reedavad” (2 korda), “Kui loomad lendavad” ja “Kui koerad ründavad”.

Ülejäänud auhinnaliste ristsõnade lahendused suuri probleeme ei valmistanud.